KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772313
nr 877 2313
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Båt, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 31x40
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 24 februari 2014
kl 19:15:25
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås